Gmina Wilków Informacja Wójta o bieżącej sytuacji

Informacja Wójta o bieżącej sytuacji

24 czerwca (czwartek)

O godzinie 20.00 Wojewoda Lubelski wraz z  Wojewódzkim Sztabem Kryzysowym odwiedził teren gminy Wilków. Podczas wizyty roboczej oglądał zniszczenia spowodowane przez wichurę.

O godzinie 24.00 odbyła się narada z Powiatowym Sztabem Kryzysowym w Opolu Lubelskim.

25 czerwca (piątek)

W Urzędzie Gminy Wilków uruchomiono całodobowe dyżury pracowników.

Ruszyło przyjmowanie wniosków o udzielenie pomocy finansowej do 6 tys zł

Po interwencji Wójta u Wojewody Lubelskiego PGE w celu jak najszybszego przywrócenia dostaw prądu zleciło część prac podwykonawcom.

PSP z Lublina wypożyczyło agregat prądotwórczy na potrzeby obsługi hydroforni w Rogowie w celu przywrócenia dostaw wody. Za pomoc w tej sprawie dziękuję Wójtowi Gminy Karczmiska.

26 czerwca (sobota)

Na wniosek Wójta zostały zadysponowane Wojska Obrony Terytorialnej w celu przywrócenia drożności dróg: w Zagłobie koło szkoły i Sokpolu oraz wokół Kościoła.

Urząd Gminy ropoczął przyjmowanie wniosków o oszacowanie strat w gospodarstwach rolnych.

27 czerwca (niedziela)

Od piątku przedstawiciele Nadzoru Budowlanego w Opolu Lubelskim oraz pracownicy OPS w Wilkowie pracują w terenie. Sukcesywnie  odwiedzą wszystkich mieszkańców, których budynki mieszkalne zostały uszkodzone.

Jednostki OSP od momentu wystąpienia wichury pracują na terenie gminy min. udrożniając drogi, zabezpieczając uszkodzone budynki, pomagają PGE w pracach mających na celu przywrócenie dostaw prądu (dziś w miejscowości Dobre).

Jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej udrożniały drogę łączącą Kosiorów z Polanówką.