Gmina Wilków Ślubowanie klas pierwszych w Wilkowie

Ślubowanie klas pierwszych w Wilkowie

4 lutego 2021 r. odbyło się skromne z powodów pandemii uroczyste pasowanie na ucznia.

W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Wilków Daniel Kuś, który pogratulował pierwszoklasistom nominacji na uczniów. Od dziś pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami.

Uczniowie ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan dyrektor Tomasz Jakubowski dokonał symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej" i dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności  przedstawiły  to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności, m.in. zaśpiewania piosenek i  recytacji wierszy.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.