Urząd Gminy Wilków, tel. 81 828 10 02, e-mail wilkow@gminawilkow.pl

Gmina Wilkow

Gmina Wilków DZIEŃ DZIECKA w Szkole Podstawowej w Wilkowie

DZIEŃ DZIECKA w Szkole Podstawowej w Wilkowie

DZIEŃ DZIECKA w Szkole Podstawowej w Wilkowie

„Dwudniowy” DZIEŃ DZIECKA w Szkole Podstawowej w Wilkowie

        W dniach 1-2 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej w Wilkowie świętowany był Dzień Dziecka. Z tej okazji zorganizowane zostały zawody sportowe. Pierwszego dnia(1 czerwca) swoje umiejętności prezentowały dzieci z klas 0-III. Bieg w workach, przenoszenie „jajka” na łyżce czy tor przeszkód, to tylko niektóre z konkurencji, w których dzieci mogły się sprawdzić.

        Następnego dnia odbył się turniej piłki nożnej dla klas IV-VIII. Dzieci rywalizowały w dwóch grupach wiekowych. Podczas przerw między meczami uczniowie z poszczególnych klas mogli sprawdzić się w „przeciąganiu liny”. Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz w „dwa ognie” , 8 klasa vs „reszta świata”. Drużyna reszty świata złożona była w przedstawicieli poszczególnych klas oraz nauczycieli. Mecz, jak i całe dwudniowe zawody, zakończył się wynikiem remisowym. Nie było zwycięzców ani przegranych. Wszystkie klasy dostały dyplomy za udział i zaangażowanie, natomiast uczniowie otrzymali pamiątkowe medale. Dla dzieci przygotowany był również poczęstunek ufundowany przez radę rodziców i Wójta Gminy Wilków. Starsze dzieci wysłuchały dodatkowo krótkiej prelekcji przygotowanej przez pracownika gminy na temat zagrożeń czyhających na dzieci i młodzież.

Organizatorzy:

Uczniowski Klub Sportowy „Powiśle” w Wilkowie,

Szkoła Podstawowa w Wilkowie,

Wójt Gminy Wilków.

GALERIA