Gmina Wilków KONKURS NA PRZEDMIOT Z RECYKLINGU ROZSTRZYGNIĘTY.

KONKURS NA PRZEDMIOT Z RECYKLINGU ROZSTRZYGNIĘTY.

Konkurs „ Podaruj mi drugie życie” był ostatnim etapem projektu „ Jestem EKO- ekologia na poważnie i na wesoło” realizowanego w ramach dofinansowania ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW w Lublinie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.

Dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Wilków miały za zadanie przygotować  dowolny przedmiot pochodzący w 100% z odpadów surowcowych. Prace na konkurs przygotowało 61 uczestników.

Komisja Konkursowa w składzie:

- Pani Beata Niedźwiadek,

-Pani  Alina Zawisza,

-Pani Justyna Piłat,

-Pani Wiesława Stateczna,

-Pani Sabina Lasota,

-Pani Beata Pałka,

-Pani Kinga Dzierżak,

-Pan Józef Błażejewski,

- Pan Krzysztof Kosik,

-Pan Tomasz Lasota,

wyłoniła  trzech laureatów w każdej z trzech kategorii wiekowych.

Autorami zwycięskich prac są:

W kategorii klas I-III :

I miejsce-Filip Drąg                     II miejsce-Amelia Pałka                         III miejsce- Lena Kowalewska

W kategorii klas IV-VI :

I miejsce- Lena Witczak             II miejsce-Witold Bołtuć                        III miejsce- Izabela Caboń

W kategorii klas VII-VIII :

I miejsce - Aleksander Turski    II miejsce- Zuzanna Sanecka                 III miejsce- Ksawery Charchuła

W dniu 6 listopada 2023r. na sali widowiskowej  Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilkowie Wójt Gminy Wilków Daniel Kuś wręczył nagrody dzieciom biorącym udział w konkursie „Podaruj mi drugie życie”. Wydarzenie było zwieńczeniem realizowanego prze Gminę Wilków projektu „Jestem Eko- ekologia na poważnie i na wesoło ” współfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy do gry w badmintona( dwie rakietki i komplet lotek z piór), zaś laureaci opaski smart band.

Do 30 listopada 2023r. potrwa wystawa prac, które można podziwiać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wilkowie.

Uroczystość wręczenia nagród - FOTORELACJA