Urząd Gminy Wilków, tel. 81 828 10 02, e-mail wilkow@gminawilkow.pl

Gmina Wilkow

Gmina Wilków Lany Poniedziałek Gminy Wilków

Lany Poniedziałek Gminy Wilków

Szanowni Druhowie jednostek OSP z terenu Gminy Wilków.


Składam Wam serdeczne podziękowania za to , że nie zapomnieliście o wielowiekowej tradycji „LANEGO PONIEDZIAŁKU”. Nawet w tak trudnym okresie – przestrzegając sanitarnego reżimu – Wyjechaliście na ulice swoich wiosek, aby owej tradycji stało się zadość.
Woda jako symbol oczyszczenia ma  w tradycji słowiańskiej niezwykłe i symboliczne znaczenie. Służyła do rzeczywistego i symbolicznego oczyszczania domostw i ludzi po zimowej stagnacji. To ona ma przynieść obfitość i wszelkie łaski  ludziom oraz na miejscom nią polanym właśnie w ten symboliczny dzień. Mam nadzieję że dzięki temu bieżący rok będzie obfitował w wszelkie łaski dla całej naszej społeczności Gminy Wilków.