Gmina Wilków Samochód Bojowy dla OSP Kosiorów

Samochód Bojowy dla OSP Kosiorów

2 czerwca 2023 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim odbył się uroczysty apel z okazji „Dnia Strażaka”, oraz przekazania samochodów pożarniczych dla jednostek z terenu powiatu opolskiego.

W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, władze państwowe i samorządowe województwa lubelskiego, władze samorządowe z terenu powiatu opolskiego, przedstawiciele służb mundurowych powiatu opolskiego. W uroczystości między innymi udział wzięli: Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki, Leszek Kowalczyk – Poseł na Sejm RP, Kazimierz Choma – Poseł na Sejm RP, prof. Krzysztof Szulowski – Poseł na Sejm RP, Sylwester Tułajew – Poseł na Sejm RP,

Jan Kanthak – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych,

nadbryg. Grzegorz Alinowski – Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia przez dowódcę uroczystości meldunku nadbryg. Grzegorzowi Alinowskiemu– Lubelskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP w Lublinie i przeglądem pododdziałów. Przybyłych gości powitał st. bryg. Sławomir Kowalczyk – Komendant Powiatowy PSP w Opolu Lubelskim.

Zgodnie z tradycją, podczas uroczystości wręczono strażakom odznaczenia, wyróżnienia  oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedse ATEGO GCBA 5/37 , przekazany nieodpłatnie z Komendy Powiatowej PSP w Opolu Lubelskim, odebrali w imieniu jednostki w Kosiorowie: Stanisław Sochaj - Prezes OSP Kosorów, oraz kierowca mechanik - Henryk Figiel. Ponadto Gmina Wilków partycypowała w zakupie cieżkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN GCBA 5/32 dla  jednostki w Opolu Lubelskim. Wartość zakupu 1 249 999,80. Środki na zakup samochodu pochodziły z: – 909 999,80 zł – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,  290 000,00 zł – Środki samorządowe Funduszu wsparcia (Powiat opolski – 20 000 zł, Gmina Chodel 20 000 zł, Gmina Józefów nad Wisłą 50 000 zł, Gmina Karczmiska 5 000 zł, Gmina Łaziska 15 000 zł, Gmina Poniatowa 70 000 zł, Gmina Opole Lubelskie 20 000 zł, Gmina Wilków 90 000 zł), 50 000,00 – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

FOTO-RELACJA: