Gmina Wilków Studenckie praktyki w Gminie Wilków

Studenckie praktyki w Gminie Wilków

Na terenie Gminy Wilków - Studenci II roku I stopnia inżynierskiego UMCS , w ramach zajęć terenowych zgłębiali wiedzę w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

Temat zajęć:  „Środowiskowe i społeczno-gospodarcze uwarunkowania sytuacji kryzysowych” . Daniel Kuś – wójt Gminy, zarówno w formie teoretycznej jak i później w terenie przekazał studentom podstawowe informacje dotyczące typów zagrożeń występujących na terenie gminy Wilków, ze szczególnym uwzględnieniem – powodzi, zatorów lodowych na Wiśle, pożarów, oraz zagrożeń epidemiologicznych ( ludzi i zwierząt). Omówił też problem monitorowania zagrożeń, oraz zadania i obowiązki zespołu zarządzania kryzysowego. Szczególny nacisk w swoim wykładzie wójt Kuś położył na zagadnienie współdziałania miedzy siłami uczestniczącymi w realizacji zadań związanych z sytuacją kryzysową.

GALERIA:...