Urząd Gminy Wilków, tel. 81 828 10 02, e-mail wilkow@gminawilkow.pl

Gmina Wilkow

Gmina Wilków Wizyta Premiera-Ministra - Henryka Kowalczyka w Wilkowie.

Wizyta Premiera-Ministra - Henryka Kowalczyka w Wilkowie.

W czwartek 5 stycznia Minister Kowalczyk spotkał się z rolnikami-producentami chmielu. Spotkanie na które licznie przybyli rolnicy i plantatorzy nie tylko z Gminy Wilków

 

dotyczyło głównie programu wymiany słupów wykorzystywanych do  uprawy chmielu. Za pomocą krótkiej prezentacji omówione zostały zasady wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu , na konstrukcje wolne od kreozotu, w tym demontaż słupów nośnych impregnowanych kreozotem, nabycie i transport nowych elementów . Minister Kowalczyk odpowiadał też na pytania rolników, dotyczących nie nie tylko uprawy chmielu , ale i ogólnej sytuacji w polskim rolnictwie.

ZOBACZ FOTO-RELACJĘ